Сума замовлення від 300 грн

Графік роботи: пн-пт 09:00 - 17:00, сб 9:00 - 14:30, нд - вихідний
Меню

Як відрізнити справжнє богемське скло від підробки

15.09.2021

Богемське скло – це напрочуд гарний і практичний матеріал. Завдяки додаванню свинцю в сировину вироби з богемського скла відрізняються прозорістю та міцністю. Тільки ті вироби, що виготовляються на території Богемії, регіон Чехії має право називатися богемським. Скло, виготовлене на фабриках в інших областях, називається Чеським.

Як відрізнити справжнє богемське скло від підробки?

Купити справжнє богемське скло або чеське не так і просто, для цього слід знати основні відмінні ознаки.

Завдяки вмісту свинцю скло видає приємний мелодійний звук, з нотками металу і довгий звук. Ця відмінність є основною ознакою оригінальної продукції для богемського кришталю.

Особливий дзвін можна почути, якщо провести по кромці келиха або вазу вологим пальцем. Можна взяти дерев'яний олівець і акуратно постукати по стінках, але це не правильний спосіб, він може підвести. Він ідеально підходить для келихів і склянок, а ось великих ваз та салатниць не підходить.

Цей спосіб підходить для виробів з тонкими стінками та гладкою кромкою. Чим тонше стінки і рівніший край, тим вищий шанс почути спів кришталю.

Звук богемського чи чеського кришталю відрізняється. За тривалістю він не менше 4 секунд, глибокий та металевими нотами. Він повільно піднімається з глибини і так само поступово затихає. То ми чуємо звук, скло ледве вловимо вібрує. Дуже чітко таку вібрацію можна відчути під час перевірки будь-яких келихів із богемського чи чеського скла.

Кришталева чистота богемського скла

Ще одна ознака богемського кришталю, яку неможливо підробити. Оцінюючи справжність кришталю, слід пам'ятати, що не повинно бути:

  • Непрозорих чи каламутних ділянок;
  • Видимих ​​бульбашок повітря;
  • Механічні пошкодження, тріщини чи нерівності на поверхні;

У деяких випадках скло стає практично невидимим. Наприклад, якщо в гладкі келихи з богемського кришталю налити червоне вино, то буде казати, що напій тримає форму самостійно.

Перевірити прозорість можна ще одним способом, для цього достатньо подивитися через келих на добре освітлену поверхню. Якщо колір самої поверхні залишився, як і раніше, не змінився і не поблек, то в руках у вас богемське скло. Можна сміливо купувати такі вироби у вас у руках справжня Богемія.

Чеське скло. Воно не настільки прозоре, але все ж таки є критерії і для нього. Воно не повинно мати жодних вад, подряпин, тріщин чи нерівностей. Кольорове скло матиме яскравий та насичений колір, біля пофарбованого скла допускаються розлучення, переливи в одній кольоровій гамі.

Зелене чеське скло прийнято порівнювати з малахітом, він справді має схожість із натуральним каменем, скло має такі ж прожилки та перепади як у каменю, який створила природа.

Ідеальна поверхня

Скло, яке має право називатися богемським, має ідеально рівну поверхню. При контакті зі шкірою відчувається, що вона гладка, на ній не повинно бути ніяких нерівностей, зазубрин або сколів, так само не допускаються напливи або тріщини.

Якщо виріб має гравіювання, то механічні пошкодження також неприпустимі. Лінії малюнка чіткі та правильні. Грані повинні складатися в геометричний малюнок, відсутні зайві штрихи.

Гладка поверхня на якій формується малюнок має бути гладкою і рівною, і не мати інших вад.

Гра тіні та світла

Завдяки особливій ограновці специфічної прозорості богемські криштали і чеське скло неможливо переплутати ні з чим іншим. Вироби, виготовлені в Богемії, мають високий коефіцієнт спотворення світла, що дозволяє отримати гарну гру світла на гранях будь-якого виробу. Промінь світла потрапляючи на поверхню, переломлюється і людське око бачить гарні блискучі райдужні.

Будь-який виріб з гравіюванням дивиться особливо ефектно, коли на нього потрапляє промінчик сонця, він відбивається відразу від кількох граней з яких складається орнамент і келих або ваза починаю грати і переливатися гарними відблисками.

Келихи, вази, цукерниці або склянки і гладкою поверхнею пропускають світло без спотворення, світло відбивається лише на кромці.


Технологічні особливості

Все богемське та чеське скло виготовляється вручну, за особливою технологією з використанням спеціальних інструментів. Завдяки цьому на готових виробах:

Кількість технологічних швів мінімальна. Келихи мають лише один шов, це місце де він кріпиться до ніжки. Такі вироби, як вази, салатниці виготовляються без єдиного шва.

Сполучний шов на виробі акуратний, тонкий, не має нерівностей чи напливів. Він практично непомітний.

Фірмовий знак або тавро. Ставиться далеко не на всіх виробах. Зазвичай його ставлять на дно ваз, салатників, підносів.

Слід від понтик. Основна ознака того, що це справжня богемія, це специфічний інструмент, за допомогою якого виготовляється весь богемський кришталь;

На користь того, що у вас в руках справжній виріб може говорити його досить велика вага.

Силует, форма, край і грані

Традиційно богемський кришталь і чеське скло мають лаконічну та правильну форму, це безпосередньо пов'язано з технологією виготовлення, яка не дозволяє виготовляти складніші в технологічному плані вироби.

Ефектний та незвичайний дизайн досягається завдяки складному гравіюванню. При виборі виробу варто звернути увагу на край. Вона повинна бути гладкою та рівною. Не допускаються будь-які механічні пошкодження.

Фірмова кольорова гама

Історично так склалося, що кольорове богемське скло цінується дорожче. Одними з найпоширеніших кольорів: червоний, зелений і синій. Вони зберігають глибокий і чистий колір навіть за великої товщини скла.

Елементи з кольорового богемського скла часто використовують як додатковий декор для прозорих виробів. Для цього використовують тільки якісне скло та гладкою поверхнею.

Відмінною рисою якісного чеського скла є його висока вартість. Ціна буде вище середнього, це якщо поставка йде безпосередньо від виробника.

Купивши набір келихи з богемського кришталю чи чеського скла, ви придбали прикрасу для святкового столу.

Вгору

Зворотній дзвінок