Сума замовлення від 300 грн

Графік роботи: пн-пт 09:00 - 17:00, сб 9:00 - 14:30, нд - вихідний
Меню

Як вибрати якісну і довговічну сковороду

10.04.2021

Аромат і смак приготовленої їжі на 50% залежить від якості сковороди. Важливо приділити особливу увагу при виборі пательні. Щоб полегшити завдання, заздалегідь визначтесь з типом і параметрами сковороди, а також вивчіть популярних виробників посуду.




На які параметри дивитися при виборі сковороди


Перш ніж купувати сковороду, визначитеся з її призначенням. Що ви будете на ній готувати, і на чому готувати.


Тип варильної поверхні


Основний критерій, на який варто звернути увагу при виборі, - сумісність вироби з вашої плитою. Варильні поверхні бувають газовими, електричними і індукційними.


  • Якщо плита індукційна - підбирайте виріб тільки зі спеціальним дном з магнітними властивостями, інакше вона просто не буде грітися. Наприклад, на індукційній поверхні ви не зможете приготувати що-небудь, якщо будете використовувати керамічну сковороду.


  • Якщо електрична плита зроблена зі склокераміки - не купуйте мідні або алюмінієві сковорідки. Після їх використання на поверхні можуть залишатися неестетичні сліди.

  • Що стосується газових плит, то тут вибір безмежний, для подібних поверхонь підходять сковороди з будь-яких матеріалів.


Призначення




Наступний крок - визначення цільового призначення сковорідки.


  • використовувати посуд для смаження і тушкування, вибирайте виріб круглої форми середньої глибини;

  • запікати страви в духовці, підійде жаровня з високими і товстими стінками;

  • готувати млинці, омлети, сирники або оладки, купуйте млинцеву сковорідку з низькими бортами;

  • смажити соковиті м'ясні та рибні стейки з мінімальним додаванням олії, віддайте перевагу сковороді гриль;

  • готувати за допомогою швидкої смаження Стир-Фрай, вибирайте сковороду Wok;

  • гасити і смажити в рясному кількості масла ви зможете також в сотейнику


Матеріал сковороди




Один з найбільш важливих деталей сковорідки, це з якого матеріалу вона зроблена. Ви можете зустріти в продажу вироби з:


чавуну;

алюмінію;

граніту;

титану;

кераміки;

міді;

нержавійки


Кожен з них має свої відмінні характеристики, переваги і недоліки. Купуйте сковорідку, тільки після того, як вивчите заявлені властивості даних матеріалів.


Діаметр (розмір) сковороди


Майте на увазі, що діаметр вимірюється по верху стін, а не по дну. Подібний критерій безпосередньо залежить від кількості членів вашої родини. Класичні сковорідки бувають розміром від 20 до 28 см. Сковорода з діаметром:


  • 20-24 см будуть зручними для однієї людини;

  • 26 см - оптимально підійдуть для сім'ї максимум з 3-х чоловік;

  • 28 см підійдуть для великої родини


Також враховуйте свої особисті переваги. Хтось готує їжу на один прийом їжі, а хтось відразу на кілька днів.


Відповідність розміру сковороди діаметру конфорки


Зараз потрібно звернути увагу на поверхню вашої вручений на кухні. Якщо плита газова, вибирайте будь-який за розміром виріб. При виборі ємності для стандартної електроплити керуйтеся головним правилом - конфорка не повинні виглядати з-під дна. Для склокерамічних варильних поверхонь дану рекомендацію дотримуватися не обов'язково, так як плита сама підлаштовується до діаметру сковороди.


З індукційними плитами трохи складніше. Якщо дно займає менше 70% вручений поверхні, то прилад не розпізнає сковороду і просто не гріє. Так само відбувається, якщо ємність перевищує діаметр конфорки. Точніші рекомендовані параметри вибору сковорідок і каструль ви зможете знайти в інструкції по застосуванню індукційного плити. Варто зауважити, що індукційні варильні панелі нового покоління мають сенсори на всій поверхні, і контактують з дном будь-якого розміру, тому подібні проблеми відпадають.


Скільки сковорода служитиме?


На період експлуатації сковороди впливає матеріал, з якого вона зроблена.


  • Найміцнішими і довговічними вважаються чавунні вироби, оскільки чавун являє собою міцний сплав заліза з вуглецем.

  • На другому місці стоїть посуд з металу (мідь, алюміній, сталь). Вони не бояться високої температури або різких її перепадів.

  • Ємності з тефлоновим або керамічним покриттям служать трохи менше при належному догляді і експлуатації. Однак при порушенні умов обробки і використання, подібні сковорідки швидко втрачають заявлені властивості.


Крім цього при покупці попросіть у продавця сертифікат відповідності вироби стандартам безпеки. Наявність документа підтверджує, що посуд дійсно підходить для гарячої обробки страв і не виділяє небезпечних речовин при нагріванні.

Вгору

Зворотній дзвінок