Сума замовлення від 300 грн

Графік роботи: пн-пт 09:00 - 17:00, сб 9:00 - 14:30, нд - вихідний
Меню

Як вибрати правильно ніж

19.08.2021

Один із секретів смаку ресторанної кухні – правильно нарізати продукти. Щоб готувати як професійний кухар, під рукою мають бути різні види ножів. Одним видом обійтися не вийде, тому що кожен компонент має свої характеристики щільності, в'язкості та твердості.

Основні види ножів

При виборі ножа потрібно знати, з якого матеріалу він зроблений. Найпопулярніша модель – ножі з нержавіючої сталі. Ці ножі не ржавіють, але їх потрібно часто заточувати. Якщо необхідно, щоб ніж залишався гострим протягом тривалого часу, слід вибирати керамічний, але пам'ятайте - вони дуже тендітні. Ножі з дамаської сталі можуть бути золотою серединою, гострими та міцними, але дорогими за вартістю.


1. Кухарський ніж

Головний інструмент для професійних кухарів. Його широке лезо має довжину від 15 до 30 см і звужується при наближенні до гострої кромки. Важка ручка врівноважує меч - ідеальний баланс дозволяє працювати з комфортом.

Секрет популярності кухарського ножа криється у його універсальності. П'ята леза поруч із ручкою підходить для нарізки овочів на дрібні шматочки чи смужки, і навіть для приготування супів чи тушкованого м'яса на грилі. Використовуючи середню частину, можна старанніше подрібнювати свіже та заморожене м'ясо, тверді коріння та фрукти. Відносно тонкий наконечник дозволяє акуратно різати часник, зелень, огірки та шкірку фруктів.

2. Ніж сантоку

Він особливо популярний у азіатських кухарів. Його лезо коротше – не більше 15 см. З обох боків є ямочки, щоб харчові скибочки не прилипали до металу. Керувати легше, що дозволяє зручно переміщати клинок.

Ніж санток незамінний при приготуванні популярних японських страв - суші і сашими. Ріже рибу та м'ясо найтоншими напівпрозорими скибочками, з легкістю подрібнює трави та спеції. Ніж видаляє дрібні кістки, залишаючи ціле філе риби! Єдине, з чим у нього будуть проблеми, - це тверде коріння та заморожені продукти.

3. Філейний ніж

Незамінний інструмент для приготування м'ясних класичних страв. Його вузький клинок посередині трохи вигнутий, а кінчик загострений. Ручка важка, тому можна міцно тримати інструмент у долоні та вправно переміщати лезо.

Ніж з коротким лезом та довжиною 12 см допоможе швидко розрізати дрібну рибу, свинячі рульки, а також інше м'ясо з великою кількістю кісток. Довгий ніж (до 25 см) підходить для всіх туш, а також для лосося, тунця та камбали.

4. Тесак

Якщо ви хочете приготувати страву для великої компанії, то знадобиться тесак. Його леза широкі та важкі, а баланс мас звернений уперед. Зазвичай клинок вигнутий, з отвором на спинці, який можна повісити на гачок.

Цей вид дозволяє відокремлювати шматки м'яса один від одного, легко розрізаючи кістки та сухожилля. Коли важке лезо опускається після сильного удару, воно дуже чисто розрізає волокна, у результаті виходить однорідний і гладкий розріз.

5. Ніж для хліба

Призначення інструменту ясне – він ідеально підходить для приготування бутербродів та тостів. Прямі леза довжиною до 30 см із зазубринами.

Ніж для хліба акуратно прорізає тверду хрустку скоринку. Після цього розламує щільну пористу м'якуш, не роздавлюючи її ножем. Це дає вам чисті скибочки з мінімальними крихтами. Ви також можете використовувати ніж для хліба, щоб нарізати великі фрукти, ягоди та овочі, включаючи диню, кавун та ананас.

6. Ніж для фруктів та овочів

Як правило, ці інструменти мають прямі леза довжиною від 5 до 10 см із гострими кінчиками. Вони впораються з усіма завданнями: збирання кісток, чищення та обрізання стебел. Але є також ножі, призначені для овочів та фруктів. Його тонкі і вузькі леза можуть видаляти найдрібніше сміття і розрізати найбільшу кількість продуктів для приготування.

7. Ніж для сиру

Традиційні ножі схожі на снайперські, але для них характерні отвори та великі дуги на лезі. Вони ідеально підходять для нарізки м'яких та напівтвердих сирів. Їхня конструкція дозволяє акуратно розливати пластівці, не дозволяючи їм прилипати до металу. Для твердих сирів підійде довгий ніж із важким лезом із міцного металу, яким можна розрізати цінні продукти, а не роздавити їх. Існують також екзотичні ножі для сиру, виготовлені за допомогою шпателя та мікрорубанка. Деякі люди використовують тонкий дріт, спіральні леза або навіть леза, що обертаються навколо спеціальних паличок для різання м'яких блоків.

8. Ніж для тесту

Незвичайний інструмент – це хвилястий металевий ролик, прикріплений до короткої ручки. Утисніть зубчастий край диска в м'яке тісто і обережно наріжте. Залежно від форми ножа ви можете використовувати ніж для тесту, щоб отримати гладкі та хвилясті краї. Це дозволяє готувати різні види локшини, випічку та інші борошняні вироби. Ножі для піци також виробляються за тим самим принципом і мають більший діаметр циліндричний.

9. Ніж для нарізки скибочками

Це необхідно кожному кухареві, що дбає про красу страв. Є кілька видів ножів для нарізання скибочками. Для пирогів і тортів підійде пряме лезо середньої довжини (до 12-14 см) з краями, що плавно звужуються. Для ковбас, помідорів та шинки вам знадобляться вигнуті леза з дрібними зубами. Для десертів із вершковим маслом та ніжним кремом знадобиться коротка лопатка у вигляді розкладеного посередині листа.


Як вибрати ніж

1.На будь-якій кухні має бути кілька основних ножів, тому спочатку купіть універсальний чи кухарський ніж, а також модель для нарізки чи подрібнення. Краще, якщо вони будуть із високоміцної нержавіючої сталі. І додайте ще один овочевий ніж, щоб завершити тріо. Цього достатньо більшості кухонних операцій.

2. Любителям риби та морепродуктів варто придбати ножі для рибного філе та деякі спеціальні інструменти з арсеналу японського виробника. Тут добре себе виявлять ножі з нержавіючої сталі або титану, які можна ув'язнити в домашніх умовах.

3. Якщо ви хочете різати тверду їжу, можна використовувати додаткове лезо з кераміки нестандартної форми (для хліба, фруктів, ванілі) – чорного кольору. Слідкуйте за тим, щоб ручка зручно трималася в руці і не ковзала, навіть якщо волога долоня - це запобігає падінню ножа.

4. Купуйте міцну сокиру з нержавіючої сталі для різання м'яса, кісток та птиці. Ви можете використовувати дерев'яну ручку, тому що вам не доведеться часто користуватись такими інструментами.

Вгору

Зворотній дзвінок