На перший погляд салатник - річ вкрай проста і вибирається виключно по дизайну і забарвленню. Однак їх асортимент пропонує не тільки різні малюнки, але і матеріали, а також розміри посуду. Виходить, що насправді навіть з салатником все не так просто.
Розділити всю масу салатників на окремі види, можна за кількома ознаками.
Для початку варто визначитися з типом салатника, простіше кажучи, з тим, для чого він використовується. Вироби можуть бути:
Так як тип салатників безпосередньо пов'язаний з його розмірами, варто відразу розповісти і про них. Насправді, будь-то строгих стандартів в цьому плані не існує, але кілька «типових» видів виділити все ж можна. Їх вибір залежить від виду подається страви.
Форма, як і дизайн - питання суто індивідуальні. Безпосередньо на використання вони ніяк не впливають, але згадати про них все ж варто.
Якщо раніше більшість посуду проводилося з кераміки або, в кращому випадку, скла, зараз вибір куди більше:
Кераміка та фарфор - самі звичні моделі. Керамічний круглий салатник напевно знайдеться на кожній кухні.
Скло - сучасна заміна кераміці. Для виробництва зараз використовується спеціальне загартоване скло, тому в експлуатації такі вироби вкрай прості і невибагливі. Скляні салатники і салатниці можуть бути не тільки прозорими і гладкими, а й кольоровими і прикрашеними фактурними візерунками.
Стеклокерамика - щось середнє між класичною керамікою і склом. Склокерамічні салатники відрізняються блиском, міцністю і великою різноманітністю оформлення розписом.
Кришталь - «благородна» різновид скла. Через витонченості обробки вони найкраще підходять для самих особливих випадків.
Дерево або бамбук - нове (або добре забуте старе) і дуже популярний напрям виготовлення кухонного посуду. У поєднанні з дерев'яними сервіровок ложками виглядає особливо добре.
Пластмаса - пластмасові салатники, незважаючи на міцність, яскраві кольори та інші переваги матеріалу, займають свої місця на столах досить рідко. Вся справа в зайвій «простоті» матеріалу, який абсолютно не сполучається з атмосферою святкового застілля. Та й для повсякденного використання завжди легко знайти більш цікавий і гарний варіант.
Останнє, на чому варто зупинитися - це комплектація. Салатники продаються як окремо, так і в складі комплектів. Поодинці зазвичай можна придбати великі, глибокі вироби для сервірування, а невеликі салатниці найчастіше пропонуються комплектом з 2-5 штук. Також в магазинах можна зустріти і набори, що включають вироби різних розмірів - 1 великий салатник і комплект маленьких або зовсім різного розміру салатниці матрьошка. Останні зазвичай комплектуються капроновими кришками.
***
Найцікавіше у всій цій ситуації те, що матеріали, розміри і форма - легко компонуються один з одним. І навіть якщо ви захочете купити керамічний сервірувальний салатник або набір невеликих дерев'яних овальних салатниць, зробити це зараз досить просто на сайті afinaopt.com.ua
Вгору
ім'я
Номер телефону